logo KŻ PŁ

Zapraszamy do udziału w XV Rejsie Doktorantów Politechniki Łódzkiej po Wielkich Jeziorach Mazurskich.

 

Już po raz kolejny Klub Żeglarski Politechniki Łódzkiej i Samorząd Doktorantów Politechniki Łódzkiej zapraszają wszystkich chętnych doktorantów i młodych pracowników nauki na Rejs Doktorantów po Wielkich Jeziorach Mazurskich. Rejs odbędzie się w dniach 27.08 – 4.09.2018r.

Trasa Rejsu biegnie z Rogant (Baza Żeglarska PŁ) przez całe Mazury, każdego dnia rejs zatrzymuje się w innym porcie lub na leśnym biwaku. Rejs odbędzie się na jachtach będących własnością PŁ. Są to łódki kabinowe (Mariner, Antila 24, MORS, Sportina), 5-7-cio osobowych, w dobrym stanie technicznym, w pełni przystosowane do pływania turystycznego i szkolenia (każdy jacht ma wygodne miejsca do spania, kuchenkę turystyczną, silnik przyczepny, kompletny - sprzęt ratunkowy - wymagany przepisami. Kadrę obozu stanowią doświadczeni członkowie Klubu, posiadający wymagane przepisami uprawnienia do prowadzenia takich jachtów. Założeniem organizatorów jest integracja środowiska doktorantów i młodych pracowników nauki oraz zachęcenie uczestników do uprawiania żeglarstwa.

Sprzęt i wyposażenie, które dobrze jest posiadać:

Śpiwór, obuwie sportowe na jasnej gumowej podeszwie (trampki, tenisówki), kalosze, nieprzemakalne ubranie ochronne (bluza z kapturem + spodnie; może to być typowy sztormiak żeglarski, ale dobrze spisują się też tanie nieprzemakalne ubrania robocze dla pracowników budowlanych, dostępne np. w Makro, Tesco, Castoramie lub Praktikerze), okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy chroniące od słońca, odpowiednie, wygodne ubranie (zarówno na chłód, jak i na upał), stare rękawiczki skórzane lub lekkie rękawice robocze, ciepłe okrycie wierzchnie i ciepła czapka na głowę (sierpniowe noce pod gołym niebem mogą być chłodne, a dni wietrzne). Mile widziany jest też dobry humor i ciekawe pomysły na wspólne spędzanie czasu
Koszt rejsu - około 150 zł bez wyżywienia i dojazdu. Koszty są niewysokie, ponieważ należy jeszcze wypracować wymaganą liczbę godzin pracy dla Klubu Żeglarskiego PŁ (w praktyce oznacza to, że w ostatni dzień rejsu wszyscy myjemy łódki i slipujemy je do hangaru). Przedpłata rezerwacyjna 100 zł płatna najpóźniej do dnia  30 kwietnia 2018 r.

 Zapisy oraz wszelkie informacje udziela  komandor rejsu mgr Grzegorz Kierner,  tel. (42 631) 20 98 , e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.