logo KŻ PŁ

Klub Żeglarskiego Politechniki Łódzkiej zaprasza do udziału w Pierwszym Kroku pod Żaglami w sezonie 2017. Klub organizuje kolejny raz imprezę turystyczno-wypoczynkową dla pracowników PŁ, pod hasłem „Pierwszy krok pod żaglami”. Proponujemy ciekawą formę wypoczynku, która ma na celu zachęcenie wszystkich do uprawiania żeglarstwa oraz rozpropagowanie możliwości korzystania z bazy i sprzętu żeglarskiego, będącego w posiadaniu Uczelni, przez wszystkich pracowników. Udział w tym turnusie nie będzie wymagał jakichkolwiek umiejętności żeglarskich, a pozwoli chętnym wypocząć „na łonie natury”, zapoznać się żeglarstwem i odbyć wstępne szkolenie pod okiem doświadczonych sterników – członków Klubu. Termin: 19.08 - 26.08 (jeden tydzień), liczba miejsc:  15, koszt: 15 zł od osoby za każdy dzień pobytu w bazie w Rogantach (płatne na miejscu). Impreza ta będzie miała charakter stacjonarny – noclegi w bazie PŁ w Rogantach, w ciągu dnia – pływanie po okolicznych jeziorach i szkolenie żeglarskie.

W ramach „Pierwszego kroku pod żaglami” Klub zapewnia: 

- miejsca do postawienia namiotów, ewentualnie miejsce do ustawienia przyczepy —  w bazie żeglarskiej PŁ w Rogantach/k Giżycka;

- miejsce i sprzęt do przygotowywania i spożywania posiłków (kuchenki turystyczne, turystyczny sprzęt kuchenny);

- jachty kabinowe, 4-6-cio osobowe, w pełni przystosowane do pływania turystycznego i szkolenia;

- doświadczonych sterników prowadzących zajęcia na wodzie.

Wszelkie inne atrakcje, a także dojazd i wyżywienie – we własnym zakresie.

Szczegóły dotyczące warunków bytowych (ważne!) – poniżej. Dodatkowe informacje można uzyskać u kol. Cezarego Rapiejki (tel. 22-85).

Zgłoszenia na  " I Krok pod Żaglami" przyjmuje kol. Sylwia Kozłowska, tel 25-22, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  do 19 kwietnia  - godz. 12.15..

 Informacje szczegółowe  

Udział w ww. turnusie jest dostępny dla wszystkich pracowników Uczelni wraz z rodzinami (także z dziećmi powyżej 5 roku życia – na odpowiedzialność rodziców); nie są też wymagane jakiekolwiek umiejętności żeglarskie. Wczasy te będą miały charakter stacjonarny: noclegi w bazie PŁ w Rogantach, w ciągu dnia – pływanie po okolicznych jeziorach i praktyczne szkolenie żeglarskie. Baza żeglarska PŁ położona jest w pięknej okolicy na brzegu jez. Dargin (wspaniałe zachody słońca!) wśród łąk i pól, z dala od „cywilizacji” (do Giżycka 12 km przez pola, w tym 2,4 km drogą gruntową do najbliższej wsi). Nieopodal leży słynna Wyspa Kormoranów, ścisły rezerwat kormorana czarnego (z Rogant przy dobrej pogodzie 3 godziny pod żaglami w jedną stronę). Okolica zapewnia też wspaniałe warunki do wędkowania.

Pływania będą odbywać się na jachtach będących własnością PŁ. Są to łódki kabinowe, 5-6-cio osobowe, w dobrym stanie technicznym, w pełni przystosowane do pływania turystycznego i szkolenia (każdy jacht ma wygodne miejsca do spania, kuchenkę turystyczną, silnik przyczepny, kompletny, wymagany przepisami sprzęt ratunkowy). Kadrę obozu stanowią doświadczeni członkowie Klubu, posiadający wymagane przepisami uprawnienia do prowadzenia takich jachtów.

Warunki bytowe — jest miejsce do rozbicia własnego namiotu lub ustawienia przyczepy, awaryjnie miejsca do spania (bez pościeli) na łódkach. Na miejscu zagospodarowany, murowany hangar, w którym można gotować, przebywać w czasie złej pogody i prowadzić życie „towarzyskie. Do dyspozycji są gazowe kuchenki turystyczne i sprzęt kuchenny. Od trzech lat mamy sanitariaty, ciepłą wodę i prysznic.

Sprzęt i wyposażenie, które dobrze jest posiadać:

śpiwór, obuwie sportowe na jasnej gumowej podeszwie (trampki, tenisówki), kalosze, nieprzemakalne ubranie ochronne (bluza z kapturem + spodnie; może to być typowy sztormiak żeglarski, ale dobrze spisują się też tanie nieprzemakalne ubrania robocze dla pracowników budowlanych, dostępne np. w Makro, Tesco, Castoramie lub Praktikerze), okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy chroniące od słońca, odpowiednie, wygodne ubranie (zarówno na chłód, jak i na upał), stare rękawiczki skórzane lub lekkie rękawice robocze, ciepłe okrycie wierzchnie i ciepła czapeczka na głowę (sierpniowe noce pod gołym niebem mogą być chłodne, a dni wietrzne).